“Timeless Infusion – Zamansız Zerk” Compilation Album Is Coming Soon!

As Mevzu Records, for the last 5 months we’ve been working on a project aimed to create and publish a comprehensive compilation album called “Timeless Infusion – Zamansız Zerk” , which will include one song from punk rock bands that have been active at one point since the 90’s until now. We will finish the project in the near future and will start producing the first physical copies consisting of 3 CDs which will come in a special edition box.

Our goal in this, is to bring all the underground punk bands together, without any prejudice or personal bias, and to create a sort of a physical archive which will act as a historical document, demonstrating to everyone the talent, the colorfulness and the diversity of our underground culture. For this reason, every band and musician who has been productive in this area is of upmost importance to us. We have compiled 132 bands as of now.

Mevzu Records has absolutely NO intentions of making any profit from this album. All the nonexpense income from the album will be donated as books to the library established by “KORUNCUK Foundation” for the children they are bound to look after. (https://koruncuk.org/)

The collage art is a mixture of all the eras of music, and the cover art of the physical copies will be created from this collage work. It is easily observable in this collage that all the fights, all the egocentric statements, all the ageism, all the arrogance, all the ignorance, all the speciesism, and all the efforts to create some kind of hierarchy were all futile and meaningless. These actions are all completely against the culture of punk, in addition to being the sole things that feed each and every single thing that stands against it.

In actuality, all of the musical works produced are devoid of all these worries and concerns. They were realized only because some musicians wanted to realize them. These musical works represent rage, anger, resistance, fun disappointment, carelessness, hope and freedom and much more. Social conditioning and humane weaknesses have no meanings compared to these emotions and feelings.

Here’s the list of all the bands we have compiled, (we tried to get in contact with some bands we think are very important to this list but we couldn’t, so we had to consult to ripping off.) if there are any bands we might have missed or forgotten about please let us know at [email protected]

Mevzu Records olarak yaklaşık 5 aydır “Timeless Infusion – Zamansız Zerk” adı altında, doksanlı yıllardan günümüze kadar aktif olmuş punk rock gruplarının birer parçasının yer aldığı dev bir toplama albüm oluşturmayı ve fiziksel kopyalarını çoğaltmayı hedeflediğimiz bir proje üzerinde çalışıyoruz. Önümüzdeki günlerde projeyi sonlandırıp ve 3 cd’lik özel tasarımlardan oluşacak fiziksel kopyalarını üreteceğiz.

Bunu yapmakta ki hedefimiz hiç bir ayrımda ve ötekileştirmede bulunmadan, tüm yeraltı punk gruplarını bir araya getirerek; hem tarihsel bir belge niteliğinde bir arşiv yaratmak, hem de fiziki bir biçime dönüştürerek her dönemin bu arşive erişebilmesini sağlamak ve herkese ne kadar nitelikli, renkli ve her türden sesi içeren bir yeraltı dünyamızın olduğunu gösterebilmektir. Bu yüzden şimdiye kadar bu konuda icrada bulunmuş her grup ve müzisyen bu toplama albüm için önem arz etmiştir. Şu ana kadar 132 grubu bir araya topladık.

Mevzu Records bu albüm için herhangi bir kar düşüncesi gütmemektedir. Fiziksel kopyalardan edinilecek tüm gider dışı gelir “Koruncuk Vakfı”nın bakmakla yükümlü olduğu çocuklar için kurduğu kütüphaneye kitap alınarak kullanılacaktır. (https://koruncuk.org/)

Kolaj ise tüm dönemleri birbirine karıştırdığımız bir çalışma oldu ve fiziksel kopyaların kapak tasarımı bu kolajdan üretilecektir. Bu kolajda da kolayca görülebilecektir ki yapılan bütün kavgalar, egosantrik söylemler, türcülük, hiyerarşi yaratma çabaları, üstten bakma gerekçeleri, ümmetçilik, kralcılık, yaşçılık, kibir, görmezden gelme ve yok saymalar oldukça gereksizdir. Punk kültürüne tamamen zıt oldukları gibi bu kültürün karşısında durduğu her şeyi besleyen etmenlerdir.

Ve aslında yapılan tüm üretimler bu kaygılardan oldukça uzaktır. Sadece yapılmak istenildiği için yapılmışlar ve insani hislerin temas edilebilir bir forma dönüşmüş halleridir. Öfkeyi, baş kaldırıyı, eğlenmeyi, maytap geçmeyi, bir aradalığı, hayal kırıklıklarını, umursamazlığı, var olabilmeyi, umudu ve özgürlüğü ifade ederler. Toplumsal şartlanmaların ve insani zayıflıkların bu güçlü hislerin yanında hiçbir anlamı yoktur.

Şimdiye kadar bir araya topladığımız grupların listesi şu şekildedir (bazılarını bu listede bulunmalarını elzem gördüğümüz ve üyelerine ulaşmaya çalışsak da başaramadığımız için rip off yapmak zorunda kaldık. bize ulaşıp konuyu konuşabilir ve her türlü talepte bulunabilirsiniz. biz de baskı sürecine kadar ulaşım sağlamaya çalışmaya devam edeceğiz.) ve eğer gözümüzden kaçan gruplar varsa lütfen bize fiziksel baskı sürecine geçene kadar [email protected] aracılığıyla bildirin.

Headbangers
Noisy Mob
Spinners
Low Sexual Desire
Moribund Youth
Sert İtham
Ask It Why
Radical Noise
Violent Pop
Necrosis
RASHIT
Turmoil
Alt Geçit
Deathroom
Genocide Policy
Novaya Zemlja
TAMPON
Leblebi
Pickaxe
Regorge
Empty Cage
Harcıalem
l.e.s.s.
Sokak Köpekleri
Crunch
Government Collapsed
Kirli Çoraplar
Something’s Wrong
Cemiyette Pişiyorum
Katl-i Vacib
Rott Fish
Second
100 Derece
Fatstar
Lifelock
Not Made In China
Deli
In Between
Leş
Vae Victis

Joke For a While
Miskins
Since Yesterday
Your Kingdom Is Doomed
KETUM
The AYILAR
Bunu Sen İstedin
Dengesiz Herifler
The Kilink
Ofisboyz
Poster – iti
Şaşkınbakkal
Zibidiler
Düz Mantık
Jack In The Box
Margo Tea Company
Shiva
Noisy Sins of the Insects
Sakatat
Köpek ve Amp Orkestrası
Burn Her Letters
Getaman
Hükmen Mağlup
Malazlar
Truth We Defend
Mantık Dışı
Stevan Flipovic
Circuits Made Flesh
Drunk High Jinks
HIS
Standback
The Bitmap Workshop
The Raws
Two Easy Steps
Akraba Evliligi ve Sakat Çocuklar
Chopstick Suicide
Frequences Failed
Eskisi Gibi
Lost In Bazaar
Never Reach Home
Taratarama
Yancı
Rektal Tuşe
Ultimate Blowup
Glabrezu
Social Threat

Foton Kuşağı
Lecture
Mr. Mantis
One Against All
Rötbrains
The Bomboks
Funeral Pyre of Mankind
Guerilla Growing
Neglected
Rakip Kuaför
Sanchos
Skastika
Ferforje
Frozen Clouds
Mammoths on Giants
Meth Shop Boyz
Reptilians From Andromeda
Tozlu Kaset
Travma
Exposed
Haylayf Şeytan Üçgeni
Saatleri Ayarlama Enstitüsü
The Ousted
Ugly Shadows
Asperger
Bam Bam Bam
Insulter
Secondhand Underpants
Padme
Göbek
Hedonistic Noise
Hound
Kozmik Yıkım
Moment
Project Youth
Abstract Sense
Backover
Bükük Taso
No Relics
Scenes We Have Missed
Wave Flipper
The Moon Illusion
Ria
Tatlin Effect
Tembel Cızırtı
Tocka